В Ізраїлі знайшли скарб золотих монет
![В Ізраїлі знайшли скарб золотих монет В Ізраїлі знайшли скарб золотих монет](https://media.unt.ua/thumb/thumb.php?src=/upload/26.08.2020/4e57c103c6c05606e6d5a19395f42722.jpeg&size=1200x800)
Двоє ізраїльських студентів, які брали участь в археологічних розкопках в центрі країни, знайшли справжнісінький скарб із 425 золотих монет, які пролежали в глиняній посудині 1100 років.
Загальна вага знахідки – 845 грам чистого золота.
Монети знаходились в закопаній глиняній посудині. Всі вони виготовленні із чистого 24-каратного золота.
Скарби датуються IX століттям нашої ери. Археологи повідомляють, що в ті часи такої кількості монет вистачило б на купівлю розкішного будинку в центрі міста.
На даний момент невідомо кому належали дані монети та чому за ними ніхто не повернувся.
Керівники розкопок Ліат Надав-Зів і Елі Хаддад з Israel Antiquities кажуть, що людина, яка закопала цей скарб 1100 років тому, мабуть, планувала забрати його, і навіть закріпила посудину цвяхом, щоб вона не зрушила з місця.
Вони також запевняють, що древні золоті монети в такій великій кількості зустрічаються дуже рідко . Їх майже ніколи не знаходять при археологічних розкопках.