Міжнародна організація праці досягла цільового показника ратифікації Конвенції про соціальне забезпечення
Парагвай став 60 країною, яка ратифікувала основну Конвенцію МОП № 102 про соціальне забезпечення, досягнувши мети, поставленої в 2012 році Адміністративною радою МОП.
Конвенція № 102 - єдиний міжнародний документ, заснований на базових засадах соціального забезпечення, який встановлює узгоджені на глобальному рівні мінімальні стандарти для всіх дев'яти галузей соціального забезпечення: медичне обслуговування, виплата через хворобу, виплата з безробіття, допомога по старості, допомога у зв'язку з виробничою травмою, сімейна допомога, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, допомога з інвалідності та допомога з нагоди втрати годувальника.
Він вважається важливим інструментом у розширенні охоплення соціального забезпечення і дає країнам, що його ратифікували, стимул для цього, пропонуючи гнучкість у його застосуванні залежно від їх соціально-економічного рівня.
"Ця ратифікація дуже своєчасна, оскільки вона відбувається під час руйнівної пандемії, яка висвітлила реальність того, що 50 відсотків населення світу, як і раніше, позбавлені прав людини на соціальне забезпечення. Вона визнає важливу роль стандартів соціального забезпечення МОП у створенні універсальних систем соціального захисту, які забезпечують кожній людині доступ до всеосяжного, адекватного та сталого захисту протягом усього життя", - заявив Генеральний директор МОП Гай Райдер.
Протягом останнього десятиліття МОП активно підтримувала значну кількість національних процесів, щоб спонукати країни до ратифікації Конвенції. В результаті за останні 10 років текст Конвенції ратифікували 13 країн, серед яких Аргентина (2016), Бенін (2019), Кабо-Верде (2020), Чад (2015), Домініканська Республіка (2016), Гондурас (2012), Йорданія (2014), Марокко (2019) та інші.
Україна ратифікувала Конвенцію лише в 2016 році.