Суми Інформ

"Твоя опора" – стати справжньою опорою для дітей із вродженими вадами серця

"Твоя опора" – стати справжньою опорою для дітей із вродженими вадами серця
411982 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кожна дитина хоче мріяти і робить це. Але якщо у когось мрія – це новий телефон або якась певна цифра підписників у соціальних мережах, то є діти, які мріють про прості речі, яких хтось може навіть не цінувати. Звичайна, але в той же час дуже складна мрія бути здоровими – саме таке бажання є у деяких маленьких громадян нашої країни. Але існує проблема, коли дітей з вадами розвитку віддають до інтернатів та дитячих будинків, хоча їх батьки могли б виховувати таку дитину. Система охорони здоров'я нерідко буквально наштовхує батьків, які раніше ніколи б про таке не подумали на цей крок. А нерідко проблеми вирішуються лише однією операцією, курсом реабілітації або спеціальними приладами для полегшення життя. І фонд "Твоя опора" має за місію допомогти таким дітям та змінити ставлення громадськості до дітей, які мають якісь вади розвитку. Фізичні або розумові вади – це не вирок, а особливі діти повинні мати такий самий доступ до освіти, право на люблячу сім'ю та роботу в майбутньому, як і звичайні.

Цей фонд було створено у 2014 році Валерією Татарчук, що прагнула допомагати маленьким українцям, які потребують цього. Повернути дітям радість та свободу життя – ось яка ціль організації буквально із самого початку. Коли "Твоя опора" тільки починали свою роботу, вони навіть не уявляли того, наскільки складна ситуація в Україні з лікуванням дітей. Але вони змогли зібратися і почати допомагати. Так, тепер вони знають, що десятки тисяч немовлят в Україні народжуються передчасно і потребують дуже дорогих ліків, якими не забезпечує держава. Вони знають, що близько 5 тисяч дітей щороку з'являються на світ із вадами серця, причому такими, які можна прооперувати в перші кілька днів життя й усунути їх назавжди. Але вартість такої операції –  близько 100 тисяч грн, це непідйомна сума для більшості сімей. Тому щодня троє таких дітей помирає. Волонтери фонду побачили те, що діти, які потребують паліативної допомоги або ж реабілітації, майже нікому не потрібні, адже кошти на це майже не виділяються. А про життя дітей у інтернатах годі й говорити, проблема із сиротинцями в Україні існує давно, і хоч інші організації намагаються покращувати цю ситуацію – цього недостатньо, адже держава не забезпечує повною мірою нормальне життя та розвиток дітей там. І саме побачивши це, волонтери та засновниця фонду зрозуміли, що вони хочуть і можуть стати опорою для таких дітей та їх родин. І робота почалася.

Фонд не лишає своїх підопічних напризволяще. Звісно, інколи потрібна лише разова допомога, але велика кількість дітей потребує постійної підтримки. І ця організація її надає. У фонді хочуть, щоб діти навіть з невиліковними хворобами, з інвалідністю, або ж сироти все одно були дітьми і насолоджувалися своїм дитинством, а не страждали від умов, в яких перебувають. Фонд допомагає дітям із вродженими вадами серця, підтримуючи як адресно, так і цілі медичні заклади, що є ключовими у цій сфері. Окрім цього опікуються вони і дитячими будинками. Також здійснюється матеріальна підтримка для обстежень та подальшого лікування  дітям з порушеннями опорно-рухового апарату та з ураженнями центральної нервової системи. Кожного дня ця організація допомагає повертати до життя тих, кому наша медична система фактично ставила клеймо “невиліковний”. І насправді така діяльність вже була оцінена на конкурсі “Благодійна Україна”. У 2017 році на VI Національному конкурсі “Благодійна Україна” фонд "Твоя опора" отримав 2 місце у номінації “Всеукраїнська благодійність”.

Фонд має чималу кількість різних проєктів, які актуальні прямо зараз. Наприклад, челендж "Ліга тепла", покликаний забезпечити альтернативним опаленням пологові будинки України. Ворожими ракетами зруйновано близько 250 об'єктів теплопостачання, частина з яких опалювала саме лікарні та пологові. Тож за підтримки Міністерства охорони здоров'я, Інституту педіатрії, акушерства та гінекології та мобільного оператора Vodafone, "Твоя опора" вирішили встановити теплові помпи у пологові будинки. Цей проєкт покликаний згуртувати відповідальні українські компанії та допомогти новонародженим, ще зовсім маленьким громадянам нашої країни пережити цю зиму. Варто сказати, що ця ініціатива створена саме для організацій, і взяти у ній участь можуть тільки вони.

А от проєкт "Прихисток "Все буде добре"" вже є тією ініціативою, де допомогти може кожен. Після повномасштабного вторгнення росії на територію України тисячі родин змушені були тікати в більш безпечні регіони. І фонд "Твоя опора" одразу відкрив свої двері для тих, кому це було потрібно. Прихисток у Львові, де можуть одночасно перебувати до 180 осіб і де є все необхідне, насправді, також потребує допомоги, адже необхідно постійно закуповувати засоби для гігієни та підтримки чистоти, оплачувати всі гуманітарні та медичні потреби. І хоч у фонду є партнери, які допомагають саме з цим проєктом, все одно будь-яка допомога саме на цю ініціативу важлива і потрібна.

Ще один проєкт, який вже існує понад 5 років – це "Доторкнись до серця". Інститут серцево-судинної хірургії в цей час є фактично під опікою фонду, адже саме ця організація закуповує препарати, медичне обладнання та робить все можливе для того, щоб можна було проводити дійсно унікальні операції на крихітних сердечках. Так, наприклад, було придбано унікальний апарат інтракардіальної УЗД та неонатальний бронхоскоп, які є дуже необхідними, але дуже дорогими. Статистика серцевих захворювань серед новонароджених катастрофічна. І фонд прагне привернути увагу до цього. А саме ця ініціатива допомагає дітям із критичними вродженими вадами серця. Лише на одну операцію потрібно мінімум 40 тис. грн., яких нерідко просто немає у батьків. Фонд допомагає саме таким родинам, рятуючи життя маленьким українцям.

Ще один схожий за напрямком проєкт – це підтримка Інституту педіатрії акушерства та гінекології. Саме цей заклад допомагає критично недоношеним дітям. Але через те, що це державна організація – коштів на придбання медикаментів та апаратури дуже сильно не вистачає. Лише на рік потрібно близько 51 млн. грн. тільки на медичні препарати. А з державного бюджету надходять мізерні суми, які покривають менше 20%  потреб. На оновлення обладнання навіть нічого не залишається, та й кошти на це не передбачені. І це насправді ставить під загрозу життя новонароджених, яким потрібна допомога. Тому фонд закуповує ліки, допомагає з медичним обладнанням та витратними матеріалами, загалом робить все, щоб підтримувати такий унікальний медичний заклад. І кожна гривня може допомогти. Для підтримки цієї ініціативи можна відправити СМС вартістю 20 грн. на номер 88000 зі словом "Живи". Саме така проста, але необхідна дія, може врятувати ще одне маленьке життя.

Звісно не обходить стороною фонд і дітей, життя яких необхідно рятувати тут і зараз. Ініціатива адресної допомоги надала підтримку вже не одній дитині. На сторінці цього проєкту можна знайти історії багатьох дітей, для яких фонд став дійсно опорою. Дитина з ДЦП, яку батьки віддали в інтернат для того, щоб можна було хоч якось її лікувати (дівчинці потрібна дороговартісна реабілітація, а мама, яка постійно працює, просто не в змозі забезпечити її системно), хлопчик з епілепсією, якого покинув батько і якому потрібно продовжувати шукати протисудомну терапію, ще зовсім маленька дівчинка з лімфангіомою, якій потрібне довготривале й дороговартісне лікування та кілька операцій – все це лише кілька історій, але всім цим дітям потрібна допомога, при чому постійно. І кожен з нас навіть мінімальною пожертвою може покращити життя цих дітей.

Щодня українцям доводиться боротися за своє життя. Але паралельно з цим також боротьбу ведуть і маленькі громадяни нашої країни. І ми можемо допомогти. Кожен з нас може стати частиною тієї опори, яка так необхідна дітям. А благодійний фонд "Твоя опора" допоможе із цим.

Мої відео